O nas

Ośrodek Medyczno-Terapeutyczny SYRIUSZ powstał w 2010 roku. Początkowo swoją siedzibę miał przy Aleji Wojska Polskiego 3c w Żorach, gdzie od 2011 roku w ramach kontraktu z NFZ funkcjonowała Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży i Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabiliacyjny dla Dzieci i Młodzieży a także od 2013 roku Przedszkole dla Dzieci z Autyzmem.

Z czasem potrzeby pacjentów a także terapeutyczne ambicje właścicieli i pracowników Ośrodka przyczyniły się do dalszego rozwoju placówki. W efekcie W 2019 roku Ośrodek zyskał własną siedzibę i rozpoczął działalność w nowym budynku przy ul. Promiennej 5A w Żorach.

Obecnie W strukturach Ośrodka Działają

  1. Działalność medyczna
  2. Centrum Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej, objęte kontraktem z NFZ, co oznacza, że świadczenia medyczne dla pacjentów realizowane są bezpłatnie.
  3. W skład Centrum wchodzą:
   1. Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży
   2.  Oddział Dzienny Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży
   3.  Poradnia Psychologiczno-Psychoterapeutyczna dla Dzieci i Młodzieży
   4. Koordynowana Opieka dla Osób z Całościowymi Zaburzeniami Rozwoju

 

  1. Działalność Oświatowa
   1. Niepubliczne Przedszkole Specjalne Dla Dzieci z Autyzmem i Zespołem Aspergera
   2. Szkoła Podstawowa Specjalna przy Ośrodku Medyczno-Terapeutycznym

 

Ośrodek Medyczno Terapeutyczny SYRIUSZ to kilkanaście lat doświadczenia w leczeniu, terapii i edukacji dzieci, młodzieży i ich rodzin. To kilkadziesiąt lat pracy w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży jego właścicieli i pracowników, to przede wszystkim miejsce gdzie dziecko i jego rodzina to najwyższa wartość i sens działalności Ośrodka.